Sam i Dave kopią dół
Mac Barnett, Jon Klassen

Opis wydawcy:
Jak szukać, by znaleźć coś spektakularnego? Zaskakująca książka obrazkowa o poszukiwaniu głęboko ukrytych skarbów.
Sam i Dave kopią dół.
Będą kopać coraz głębiej
i głębiej,
i głębiej.
Tak długo, aż znajdą coś spektakularnego.
Tyle tylko, że czasem najbardziej spektakularne jest to, czego nie dostrzegamy. Przekonają się o tym na własnej skórze nie tylko bohaterowie, lecz także czytelnicy tej książki – ci, którym uda się dostrzec jej zaskakujące drugie dno.

Kilka słów od bibliotekarki:
Choć książeczka jest adresowana do młodszych dzieci, bawiłam się przy niej świetnie. Kapitalne ilustracje Klassena tworzą doskonały duet z tekstem. No i to pure – nonsensowne zakończenie… Może uczta to za dużo powiedziane o książeczce liczącej niewiele więcej niż 30 stron, ale z pewnością to wspaniały deser dla każdego książkożercy!

Justyna Jarek