Do wszystkich szkolnych pożeraczy książek, tych dużych i tych małych, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły!
Zapraszamy do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo –bicia rekordu w czytaniu na przerwie.
Co trzeba zrobić? Zgodnie z ideą akcji – zaczytać się w książce podczas przerwy lekcyjnej!
Kiedy? Czytaj, kiedy tylko chcesz i możesz, ale rekord czytania bijemy w piątek, 28 października, na wszystkich przerwach do 12:50!
Tajemniczy wysłannicy biblioteki, zwani asystentami bibliotekarza, będą spacerować szkolnymi korytarzami i liczyć zaczytane osoby: w klasach I-III na pierwszej i trzeciej przerwie (8:45-8:55 oraz 10:40-10:50), a w klasach IV-VIII na przerwie czwartej i piątej (11:35-11:45 oraz 12:30-12:50)
Czas przedstawić główną atrakcję bicia rekordu: każda „przyłapana” na czytaniu osoba będzie mogła wziąć udział w loterii fantowej. Nasi biblioteczni asystenci będę mieć ze sobą koszyk z losami. Czytasz – ciągniesz los! A jeśli szczęście się do Ciebie uśmiechnie, wtedy zapraszamy do biblioteki po odbiór nagrody niespodzianki.
Dołączysz do akcji, pokazując, że czytasz, i pomagając pobić zeszłoroczny rekord czytania na przerwach? W ubiegłym roku na szkolnych korytarzach dało się przyłapać z książką prawie 380 tysięcy osób!

Marlena Borowska i Justyna Jarek

PS a jeśli zapomnisz wziąć ze sobą w piątek książkę, pamiętaj – biblioteka służy pomocą. Książki do poczytania znajdziesz też w kąciku rekreacyjnym.