Klasa 2 c w ramach szkolnego projektu działań edukacyjnych pod hasłem „LEŚNA EDUKACJA” wybrała się na spacer do Parku Zachodniego, podczas którego obserwowali przyrodę.
Celem wyprawy było umożliwienie integracji oraz pogłębianie wiadomości na temat roślin i zwierząt, również tych chronionych, dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie w poszczególnych porach roku, kształtowanie podstawowych zasad ochrony środowiska.
Napotkaliśmy drzewa, w których jest życie, dom i pożywienie wielu stworzeń, dowiedzieliśmy się, co to jest użyźniająca próchnica. Udało nam się nakarmić wiewiórki, wykorzystaliśmy również czas na dobrą zabawę i ćwiczenia gimnastyczne.
Uczniowie w ramach projektu również wykonali pracę plastyczno-techniczną „Leśne stwory”.
Koordynator projektu:
Sylwia Mirek-Matuszak