1 września to bardzo ważna data. W tym dniu dzieci, rodzice i nauczyciele spotykają się po dwumiesięcznej przerwie, by powitać nowy  rok szkolny.  My również, jak co roku, spotkaliśmy się podczas mszy św. i uroczystego apelu.

            Pani Dyrektor Katarzyna Cichosz powitała ciepłymi słowami wszystkich zebranych w stołówce. Następnie wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy, by uczcić tragiczne wydarzenia sprzed 75 lat. Pożegnaliśmy także wakacje krótkim występem artystycznym w wykonaniu uczennic z klasy VIb i udaliśmy się wraz z wychowawcami do sal:

„Żegnajcie, lasy zielone,

Żegnajcie rzeki błękitne.

Już wrzesień idzie przez łąki

I wrzosem liliowo kwitnie.

Żegnajcie, letnie przygody,

Czas już powracać do domu.

Złocą, czerwienią się liście

dębów, jesionów i klonów.

Witaj nam, szkoło radosna,

grająca dzwonkiem co rano!

Dzień dobry, szkoło wesoła.

Lesie i łąko, dobranoc.”

            Rok szkolny 2014/2015 stawia przed nami sporo wymagań i zmian – w tym sale lekcyjne, koledzy, nowa forma sprawdzianu szóstoklasisty. Ale to również czas, kiedy można się wykazać na wielu płaszczyznach  i rozwijać zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom pogody ducha, cierpliwości, zapału i wielu sukcesów!