“Pisasso, Dali Goya. Tauromachia – walka byków”.

Na początku września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wystawie przygotowanej w Muzeum Architektury “Pisasso, Dali Goya. Tauromachia – walka byków”. Tematem przewodnim wystawy jest postać byka – symbolu obecnego w kulturze śródziemnomorskiej od niepamiętnych czasów. Byk to symbol siły, odwagi, który fascynował wielu twórców. Oddziaływał również na wyobraźnię Francisca Goi, Pabla Picassa i Salvadora Dalego.

Lekcja muzealna rozpoczęła się krótkim wykładem i prezentacją multimedialną przygotowaną przez panią kustosz, która oprowadziła dzieci po muzeum i opowiadała o ciekawostkach związanych z wystawionymi w niej grafikami. W międzyczasie uczniowie uzupełniali z zaangażowaniem karty pracy i zapoznawali się z interesującymi wzmiankami o autorach dzieł.

Niewątpliwie największą radość sprawiła dzieciom możliwość pokolorowania byka w dowolnie wybranym przez siebie kolorze na multimedialnym telebimie parowym, znajdującym się na antresoli sali wystawienniczej. Uczniowie bardzo się starali stworzyć dzieło, ale przekonali się, że nie tak łatwo jest dorównać mistrzom.