Podziemna galeria – tak zatytułowane zostały lekcje plastyki w klasach czwartych związane z malarstwem prehistorycznym epoki paleolitu. Uczniowie poznali ten okres, czytając teksty w podręczniku do plastyki oraz oglądając ciekawe ilustracje tam zamieszczone. Dowiedzieli się z nich, czym na co dzień zajmowali się mieszkańcy jaskiń, jak żyli, a przede wszystkim, w jakim celu wykonywali na ścianach grot zachwycające wizerunki bawołów, bizonów, krów czy jeleni. Sami też wykonali na arkuszach pogniecionych papierów pakowych imitujących skałę swoje wspaniałe zwierzęta, które zdobią szkolne korytarze.

W ten sposób wykonano jedno z zadań dotyczące Projektu edukacyjnego realizowanego w naszej szkole „Czas goni nas”.

– Jesteśmy prawdziwymi jaskiniowcami! – śmiali się uczniowie podczas malowania. To prawda, tym bardziej, że podobnie jak oni „podpisali” dzieła, odbijając na papierze swoje dłonie.