Dzień Patrona

 

Od czternastu lat okres końca maja i początku czerwca nierozerwalnie kojarzy nam się z jednym – uroczystością nadania naszej szkole imienia kard. Stefana Wyszyńskiego. W tym roku również hucznie świętowaliśmy to wydarzenie.

29 maja spotkaliśmy się rano podczas mszy świętej w kościele parafialnym. Potem udaliśmy się do szkoły, gdzie odbył się apel, w którym uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście.

Jak co roku swą obecnością zaszczyciła nas radna Rady Miejskiej pani Urszula Wanat. Na uroczystość przybyli również przedstawiciel zarządu Rady Osiedla Kuźniki – Stanisław Grocholski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 74 im. Prymasa Tysiąclecia – pani Katarzyna Kropidło.

Na scenie pojawiło się mnóstwo artystów począwszy od pierwszych, a skończywszy na szóstych klasach. Uczniowie mogli pokazać, jak grają na instrumentach, śpiewają piosenki, recytują wiersze i tańczą. Wszystko po to, by uczcić pamięć Kardynała i wyrazić nasze uznanie dla postawy, jaką się kierował w swoim życiu. W tym dniu nagrodzono również tych uczniów, którzy w konkursie wiedzy o Patronie wykazali się największą wiedzą.

Dziękujemy przybyłym gościom za miłe spotkanie, a uczniom za wspaniałe występy. W przyszłym roku czeka nas 15 rocznica nadania imienia, a co za tym idzie – jeszcze wspanialsza uroczystość.