XIV Edycja Radosnych Obchodów Święta Niepodległości.

 

Wojewódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli tradycyjnie już w listopadzie zorganizowało  szereg konkursów dla uczniów wrocławskich szkół w ramach XIV Edycji  Radosnych Obchodów Święta Niepodległości. W tym roku dzieci mogły pokazać swoje zdolności, biorąc udział w konkursach plastycznych, literacko – historycznych oraz na pomysłową grę planszową. Nauczyciele natomiast mogli zmierzyć się, pisząc scenariusz sztuki teatralnej, performance, happeningu, kabaretu lub szkolnej uroczystości.

Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem jest bezdyskusyjnie Radosna Parada Niepodległości, jedyna taka w całej Polsce. Tutaj uczestnicy oceniani są za pomysłowy strój nawiązujący do historii naszego kraju, przedstawienie symboli narodowych, barwność i pomysłowość korowodu.

Uczniowie naszej Trzydziestki Siódemki od kilku lat dwoją się i troją, by jak najlepiej wypaść we wspomnianych konkursach, najczęściej literackich i plastycznych. Kolejny też raz mogą pochwalić się sukcesem, a mianowicie II miejscem w konkursie plastycznym pt. „Bransoletka patriotyczna” dla Kingi Masłowskiej z klasy V b. Jej koleżanka z klasy VI b, Zosia Staszewska, zdobyła wyróżnienie. Dziewczynki otrzymały interesujące upominki, w tym biało-czerwone parasolki. W nagrodach nie pominięto nauczycieli, ponieważ tym wyróżniającym się wręczono zaproszenia na sztukę teatralną i wspomniany patriotyczny parasol.

Dziewczynkom uczestniczącym w zajęciach plastycznych spodobały się bransoletki wykonane na konkurs, więc postanowiły wykonać własne, które prezentowane są na zdjęciach.