11 listopada obchodziliśmy 98. Rocznicę Odzyskania Niepodległości, a tysiące Polaków uczestniczyło w patriotycznych mszach, marszach, manifestacjach czy biegach. Uczniowie starszych klas naszej szkoły również uczcili ten dzień uroczystym apelem, na którym o ważnych dla naszej ojczyzny wydarzeniach opowiedzieli za pomocą scenek teatralnych i pieśni.

Uczennice uczestniczące w zajęciach artystycznych dodatkowo wzięły udział w corocznym konkursie historyczno-plastycznym, który tym razem dotyczył polskich władców przedstawionych we współczesnej konwencji. Konkurs zorganizowany był w ramach XV Radosnych Obchodów Niepodległości.

Po apelu uczniowie wraz z nauczycielami oddali hołd ojczyźnie w niecodzienny sposób, gdyż na boisku szkolnym utworzyli „żywą flagę”.

W przygotowanie uroczystości zaangażowane były uczennice śpiewające w szkolnym chórze prowadzonym przez panią Martę Kasprzyk oraz nauczyciele języka polskiego: pani Anna Krzaczek i pan Maciej Makosch.