Dnia 24.05.2017r. odwiedziliśmy zmianę III z Jednostki Ratowniczo -Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej nr 7 we Wrocławiu przy ul. Kosmonautów.
Jednostka została wybudowana w 2012 roku, w budynku stacjonuje jednocześnie Straż Pożarna, Straż Miejska i Pogotowie Ratunkowe. Koszt budowy wyniósł ponad 19 milionów złotych.
Strażacy mają do dyspozycji piękny budynek m.in. z salą gimnastyczną i całym zapleczem. W garażach JRG 7 mieliśmy okazję obejrzeć samochody gaśnicze, samochody specjalne i samochód operacyjny.
Pod „opieką” tej jednostki pozostają Mieszkańcy osiedli: Gądów Mały, Kozanów, Kuźniki, Maślice, Pilczyce, Popowice, Janówek, Jarnołtów, Jerzmanowo, Marszowice, Mokra, Pracze Odrzańskie, Ratyń, Stabłowice, Strachowice, Osiniec, Złotniki, Żar, Żerniki.
Dowódcą Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 7 jest st. kpt. Jarosław Pruchnik. Natomiast stanowisko zastępcy dowódcy obejmuje kpt. Dariusz Siminicki.
Służbę na zmianie pełni jedenaście świetnie wyszkolonych strażaków. Jeden na Punkcie Alarmowym oraz dziesięciu obsadza samochody ratowniczo – gaśnicze. W „Siódemce” są trzy zmiany Strażaków. Zmiana trwa 24 godziny.
W czasie naszego pobytu ogłoszono alarm i wyjazd do pożaru, więc mieliśmy okazję zobaczyć jak w praktyce wygląda wyjazd jednostki straży pożarnej.
Wspólnie uznaliśmy, że było to jedno z ciekawszych i inspirujących wyjść.
Chcielibyśmy podziękować Panu Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu za zgodę na przeprowadzenie wizyt w podległej jednostce, kierownictwu oraz strażakom JRG za poprowadzenie spotkania.