30.05. obchodziliśmy w naszej szkole szczególny dzień. Była to szesnasta rocznica nadania kuźnickiej placówce imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O godzinie 9:00 wszyscy zebraliśmy się na mszy upamiętniającej Patrona naszej szkoły. Po powrocie mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystym apelu. Wszyscy uczniowie, od „zerówki” po klasy szóste, spotkali się w stołówce, by zapoznać się z programem artystycznym.

Pani Dyrektor Katarzyna Cichosz powitała przybyłych gości i wprowadziła nas w uroczysty nastrój, przypominając krótko sylwetkę naszego Patrona. Część artystyczna uroczystości była bardzo urozmaicona. Rozpoczęliśmy od występu recytatorów, którzy zaprezentowali wiersz o Kardynale Wyszyńskim oraz „ABC Miłości” jego autorstwa. Później wszyscy mieli okazję zobaczyć krótki film, w którym uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, a także Pani Dyrektor wypowiadają się na temat Patrona. Następnie przeszliśmy do części muzycznej, podczas której swoje umiejętności zaprezentowali: Jan Brzeziński (pianino), Mikołaj Liszyk (ksylofon) i Kinga Masłowska (gitara). Wystąpiła także klasa IIId z piękną piosenką na temat Kardynała Wyszyńskiego. Całość części artystycznej, wzruszającym wykonaniem „Gołębiego songu”, zwieńczył szkolny chór.

Tradycją naszej szkoły jest to, że co roku w okolicach Dnia Patrona odbywa się szkolny konkurs wiedzy o nim. Podczas apelu mieliśmy okazję poznać i uhonorować oklaskami uczniów, którzy i Kardynale Wyszyńskim wiedzą najwięcej. Pani Dyrektor dokonała uroczystego wręczenia dyplomów i upominków.

Uroczystość Dnia Patrona pozwoliła nam umocnić poczucie tożsamości ucznia Szkoły Podstawowej nr 37, a także uświadomić sobie, jak ważną dla Polski postacią był nasz Patron.