24.10. klasa IVa miała okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych w Muzeum Pana Tadeusza. Tematem zajęć była technika zdobienia papieru, którą stosowano w celu zapobiegania fałszowaniu różnego rodzaju dokumentów oraz książek. Po krótkim wykładzie w muzealnej biblioteczce, nasza klasa z werwą przystąpiła do zajęć praktycznych. Panie, które opowiadały nam o procesie zdobienia papieru, obiecały, że przy okazji nauczymy się robić… kisiel. Tak też się stało. Na początku przyrządziliśmy dużą miskę lepiącego się deseru, ale bynajmniej nie w celach degustacyjnych. Po kilku chwilach okazało się, że kisiel doskonale nadaje się do utrwalania zdobień na papierze. No dobrze, więcej nie zdradzimy, bo przecież nie o to chodzi. Możemy tylko powiedzieć, że bawiliśmy się świetnie i mimo kilku plam na ubraniach, uznajemy czas spędzony w muzeum za wyjątkowo atrakcyjny.

Ewa Tomaszewska