Olimpiada Matematyczna Juniorów (OMJ) to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Poprzez zmagania z zadaniami konkursowymi, uczestnicy OMJ zyskują solidne podstawy merytoryczne do udziału w Olimpiadzie Matematycznej na poziomie ponadpodstawowym.
Do OMJ może przystąpić każdy uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum. Zawody są trójstopniowe. W tym roku również uczniowie naszej szkoły zmagali się z olimpijskimi zadaniami. Niestety, nikomu nie udało się awansować do zawodów drugiego stopnia, ale kto wie…może za rok? W końcu ćwiczenie czyni mistrza.
Wyniki:
Bartosz Cipora kl. 7b – 7 pkt
Maksymilian Rynkowski kl. 7b – 6 pkt
Jan Brzeziński kl. 7a – 6 pkt
Patrycja Kuźmicka kl. 7a – 4 pkt
Hanna Jędrusiak kl. 7b – 3,5 pkt

Agata Podgórska