Festiwal Patriotyzmu za nami

Jak budować tożsamość narodową i świat wartości? Jak tworzyć pozytywny wizerunek Polski i nowoczesnych, współczesnych, świadomych patriotów? My wiedzieliśmy! Dzięki współpracy wszystkich członków Samorządu i pomocników udało nam się stworzyć świetną, radosną, wesołą, pełną energii imprezę. Niech żałują Ci, których nie było. Niech dobrze o nas mówią Ci, którzy bawili się z nami.

Co się działo 16 listopada?
Samorząd Uczniowski przygotował stoiska, zabawy i zadania zgodnie z wcześniej opracowaną koncepcją. Patriotyzm stał się tu hasłem centralnym interaktywnej mapy myśli, a poszczególne zadania rozwiniętymi skojarzeniami.

Ważne były symbole narodowe i narodowe barwy. Mieliśmy dla Was pytania, puzzle, hymn do uzupełnienia, kredki i kartki oraz… malowanie buzi.
Przyjrzeliśmy się wielkim Polakom, idolom i autorytetom. No i poruszyliśmy temat tolerancji poprzez tablicę z hasłem „Jestem Polką. Jestem Polakiem”.
Dawaliśmy Wam słowo. Dosłownie. Dawaliśmy karteczki z miłymi i ważnymi słowami. Przyjemnie jest usłyszeć: Lubię Cię. Inspirujesz mnie. Doceniam. Przyjaciel.
Pozwoliliśmy Wam stworzyć idealne państwo. Wybrać kształt, nazwę, najważniejsze zasady. Przy okazji pokazaliśmy, co to znaczy „A to Polska właśnie”.
Przypomnieliśmy Wam, czym jest nasza mała ojczyzna. To Wrocław, nasze osiedla, ale i szkoła czy Samorząd Uczniowski. Pytaliśmy o krasnale, prosiliśmy o nazwę i logo Samorządu, daliśmy Wam skrzynki na pomysły.
Nie zapomnieliśmy o historii i przeszłości. Graliście w Polskę i wykonywaliście historyczny skok z wąsem. Mogliście obejrzeć stare zdjęcia, drzewa genealogiczne, wiekowego misia, maskę gazową, miecz rycerski. Było barwnie.
Patriotyzm to wartości. Budowaliśmy z Wami wieżę wartości. Wartość to dom i społeczeństwo, wartością jest praca i nauka, ale też odpoczynek, współdziałanie, uczciwość, wartość to TY, i JA, i MY.

16 listopada to Dzień Tolerancji. Tym razem był Dniem Patrioty i Patriotki XXI wieku.

Mamy nadzieję, że się podobało. Wróć! Wiemy, że się podobało.
Maluchy świetlicowe w piątek miały swoje zabawy. Dzieciaki dużo wiedziały, pięknie śpiewały i dobrze się bawiły. Brawo dla małych Polek i Polaków!

Joanna Kot, Patrycja Blak i Samorząd Uczniowski