Zapytałam: „Czy ktoś chce wziąć udział w grze miejskiej? 4 osoby?” (grupa mogła składać się z 5, w tym jednej pełnoletniej). Rękę podniosło 12. Tak było w II D – oddziale gimnazjalnym. Potrzebni opiekunowie zgłosili się szybko – pani Agnieszka Nasiłowska, mama ucznia, i pan Leszek Ubowski, nauczyciel historii i WOS-u. Podczas gry okazało się, że mijamy szkolnych znajomych – z klas czwartych, siódmych, piątych, z oddziałów gimnazjalnych.

Zaczęło się na Stacji Kuźniki – rejestracja drużyn, mapa i zadania w rękę, start! Potem szukaliśmy krasnala, rozpoznawaliśmy liście, walczyliśmy z układanką i czasem, drukowaliśmy ulotkę Solidarności, rzucaliśmy do celu (ale czy celnie?) i strzelaliśmy (to była zabawa!), a potem już tylko test wiedzy historycznej, szyfrowanie wiadomości i ciepłe ziemniaki i kiełbaski z ogniska.
3 drużyny z II D i 3 nagrodzone miejsca – III dla grupy Cats Game, IV dla drużyny Trzy na jednego i VI dla Ściemy.
Dostaliśmy różne upominki i wejściówki na mecz Śląska oraz książki. Te przekazujemy bibliotece szkolnej.

Było naprawdę świetnie. Polecamy taką aktywność i zabawę.

Joanna Kot i 11 graczy miejskich z II D

Oto lista 7 wyróżnionych drużyn (informacja ze strony https://www.facebook.com/Rada-Osiedla-Ku%C5%BAniki-Wroc%C5%82aw-258869251288463/ ):

1. Debeściaki
2. Niewidzialni
3. CatsGame
4. Trzy na jednego
5. Rodzinka i przyjaciele
6. Ściema
7. Drużyna z naboo