„Piotrek zgubił dziadka oko, a Jasiek chce dożyć spokojnej starości”
Lucyna Legut
opis wydawcy:
„Piotrek zgubił dziadka oko, a Jasiek chce dożyć spokojnej starości” Lucyny Legut to świat widziany oczami dwóch braci. Piotrek i Jasiek zajmują się głównie krytycznym ocenianiem rodziców-aktorów oraz komplikowaniem im życia. Jak z chłopaka zrobić zająca, do czego konieczna jest deska ze starej trumny, co zrobić, żeby wąsy szybciej rosły, jak powstrzymać rodziców przed rozpadem małżeństwa?
Książka ta znalazła się na 2. miejscu w plebiscycie „Przekroju” i Programu III Polskiego Radia na najśmieszniejszą książkę świata. Przez czytelników nazywana jest „Polskim Mikołajkiem”!

recenzja bibliotekarki:
Dawno nie czytałam tak zabawnej książki. Świetnie nadaje się do głośnego czytania przez rodziców – gwarantowane, że będą się bawić zarówno dorośli jak i dzieci! Książka bez ograniczeń wiekowych!

Justyna Jarek