W październiku zaproponowałam uczniom z oddziałów od 0 do IV zajęcia dodatkowe o nazwie „Kuźnia talentów PomysLove – Junior”. Kuźnia talentów, bo szukamy naszych uzdolnień i je wykuwamy, trenujemy. PomysLove, bo stawiamy na kreatywność, pomysłowość. Junior, bo to propozycja dla młodszych uczniów SP 37, zwłaszcza dla dzieci ze świetlicy, ale nie tylko.
Co będziemy robić przez cały rok szkolny?
Popracujemy metodami z Odysei Umysłu (mam uprawnienia trenerskie). Dowiemy się, że pisać ciekawie może każdy – wystarczy poznać technikę poszukiwania pomysłów. Zobaczymy, jak spinnery tworzą wiersze. Sprawdzimy, czy jesteśmy lepsi od sławnych malarzy. Rozwiążemy problemy przy pomocy kubeczków, rurek i plasteliny. Dowiemy się, jak poznawać i rozumieć świat, doświadczając go. Brzmi dobrze, prawda?
Zajęcia odbywają się w czwartki od godziny 13.50 do 14.50. Chętnych było wielu, dlatego pracujemy w mniejszych grupach (po 17 osób w każdej) co 2 tygodnie.
Co już robiliśmy?
Zdjęcia grupy – zwykłe i kreatywne. Każdy ma prawo trochę się powygłupiać.
„Dorysunki”. Tak nazwałam pobudzające wyobraźnię ćwiczenie, które polegało na dorysowaniu do 3 elementów reszty obrazka. Wyszło naprawdę świetnie. I różnorodnie. Każdy jest inny, każdy ma inne pomysły. W tym nasza siła i wartość.
Sketchtoy grupy, czyli obrazek – film.
Komunikację bez słów. Uwierzycie? ONI POTRAFIĄ BYĆ CICHO.
Za nami też spinnery, które piszą wiersze. Ale… na tę relację chwilę poczekajcie.

Nasze obrazki:

http://sketchtoy.com/68367675  – praca grupowa

http://sketchtoy.com/68357056  – praca p. Joanny Kot

http://sketchtoy.com/68357059  – praca Wiktorii

http://sketchtoy.com/68357074  – praca Ali

http://sketchtoy.com/68357077  – praca Uli

Joanna Kot