Dziś za nami maraton. Ale nie jesteśmy zmęczeni. Za to pomogliśmy komuś. Taką mamy nadzieję.
To był Maraton Pisania Listów. Nie takich zwykłych, z pozdrowieniami, z życzeniami świątecznymi. Listy pisaliśmy dla Odważnych. A dokładniej w ich obronie. Chodzi o ludzi z różnych stron świata, którzy mają odwagę walczyć o innych, o prawa, o przyrodę, o siebie, o swobodę wyrażania poglądów. Sprzeciwiają się korupcji, polityce rządów, nietolerancji, bezprawnym działaniom, ograniczaniu wolności. Niestety, płacą za to cenę – trafiają do więzienia bez sprawiedliwego procesu, nie wiedząc, ile czasu w nim spędzą.

Polecamy stronę https://maraton.amnesty.org.pl/ , na której można poczytać więcej o tej ważnej akcji Amnesty International. W akcję włącza się Biblioteka Dolnośląska, w której gościliśmy. Dziękujemy za możliwość pomagania innym.

Uczniowie klas II a i II d (oddziały gimnazjalne), Leszek Ubowski i Joanna Kot