Sięgając do uczniowskich zeszytów, niejeden nauczyciel łapie się za głowę z przyczyny coraz mniejszej dbałości o charakter i staranność pisma. Są wśród naszych uczniów jednak też tacy, którzy przywracają wiarę w możliwości młodzieży.
Zuzanna Bil (uczennica klasy Vb) została finalistką III Międzyszkolnego Konkursu Kaligraficznego organizowanego przez wrocławski Zespół Szkół nr 3 pod patronatem Instytutu Konfucjusza Uniwersytetu Wrocławskiego.
12.01. Zuzanna wzięła udział w finałowej gali wręczenia nagród, gdzie okazało się, iż jej praca zdobyła wyróżnienie. Podczas gali wszyscy przybyli mieli okazję wysłuchać wykładu Pana Wojciecha Schaffera, który opowiadał o średniowiecznej sztuce pisania. Następnie finaliści wzięli udział w warsztatach kaligraficznych, gdzie szlifowali swój charakter pisma, kreśląc litery gęsim piórem na czerpanym papierze.
Zuzi serdecznie gratulujemy, a wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do pięknego pisania.

Ewa Tomaszewska