Centrum Edukacji Filmowej zawsze proponuje nam ciekawe lekcje w kinie. O gatunkach filmowych, efektach specjalnych, języku filmu. Tym razem na warsztat wzięto Internet.
Nie bez powodu piszemy o tej właśnie lekcji – bezpieczeństwo w sieci to jeden z priorytetów MEN w tym roku szkolnym.
Czego się dowiedzieliśmy? Internet próbowano wizualizować – powstały całkiem ciekawe obrazy. Pierwszy filmik na You Tube pojawił się w 2005 roku, a Despacito było najczęściej odtwarzanym filmem. Połowa ludzkości nie ma dostępu do Internetu, ale naukowcy i wynalazcy już pracują nad balonami i dronami z WiFi. Rozszerzona rzeczywistość niedługo stanie się naszą codziennością. W sieci znajdziemy pomoc i sami możemy pomagać. To nie wszystko, oczywiście. Oprócz ciekawostek o Internecie, oprócz zalet sieci poznaliśmy też zagrożenia. Warto sprawdzać informacje w 3 niezależnych źródłach, trzeba uważać na fake newsy, należy przeciwdziałać cyberprzemocy i nie pozwalać na hejt.
Lekcja nam się podobała. Stanie się podstawą naszych dalszych działań wokół Internetu.

Klasa II D (oddział gimnazjalny) i Joanna Kot