„Moje szczęśliwe życie”
Rose Lagercrantz

opis wydawcy:
Dunia zawsze marzyła o tym, żeby pójść do szkoły. Ale kiedy nadchodzi ten moment, zaczyna się niepokoić. Bo co będzie, jeśli nie zaprzyjaźni się z nikim w swojej klasie? W nocy przed pierwszym dniem szkoły Dunia nie może zasnąć. Tata mówi, żeby liczyła owce. Ale Dunia postanawia policzyć wszystkie te razy, kiedy była szczęśliwa. Ciekawe, jaki będzie jutrzejszy dzień!
Pogodna opowieść o szkole i przyjaźni z perspektywy pierwszoklasistki – w sam raz dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Czytanie ułatwiają prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson.

recenzja bibliotekarki:
Moje szczęśliwe życie to pierwsza z serii książek o Duni. Jednej z najlepszych, dodam, dla dzieci z klas młodszych. Przeczytałam z ogromną przyjemnością. Rzadko który autor potrafi w ten sposób pisać – o rzeczach trudnych w prosty sposób. Prosto, ale i ciepło, i ujmująco. Polecam młodszym czytelnikom – lektura obowiązkowa!

Justyna Jarek