Uczniowie klasy 3a oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w niezwykłych warsztatach aktorskich w Teatrze Polskim. W tajniki sztuki aktorskiej wprowadzał ich aktor Teatru Polskiego – Krzysztof Franieczek, szerszej publiczności znany z ról w takich serialach, jak: ,,Belfer 2”, „Diagnoza” czy „Wojenne dziewczyny”. Uczniowie w trakcie zajęć mieli okazję nie tylko poznać różnice w aktorstwie teatralnym i filmowym, ale także sprawdzić swoje zdolności na scenie, ponieważ zajęcia miały typowo warsztatową formę. Hania Załęska mierzyła się z hamletowskim monologiem. Zadanie tym trudniejsze, że wcielała się w postać ślimaka (wyjść ze skorupki czy nie wyjść ze skorupki?), a w swym „monologu” nie mogła wypowiedzieć ani słowa. Z zadania wyszła obronną ręką. W czasie zajęć nie brakowało zresztą ciekawych uczniowskich improwizacji.
To było pierwsze, ale na pewno nie ostatnie spotkanie w ramach Wszechnicy teatralnej. Już jesteśmy ciekawi, jakie niespodzianki czekają na nas w czasie następnego teatralnego spotkania.

Marlena Borowska