21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W tym roku w naszej szkole postanowiliśmy przedłużyć świętowanie i zaplanowaliśmy Miesiąc Języka Ojczystego. Od dzisiaj do 21 marca w naszej placówce odbędzie się wiele działań, mających na celu podnoszenie świadomości językowej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za polszczyznę. Pamiętajmy, że język polski należy pielęgnować nie tylko 21 lutego.
W programie między innymi wykład pana Dariusza Bereskiego na temat kultury języka; zabawy i konkursy (ortograficzny, gramatyczny, prezentacja łamańców językowych, najlepsza klasowa dekoracja o języku polskim i wiele, wiele innych). Śledźcie uważnie naszą stronę internetową, gdzie będą pojawiać się szczegóły i zasady konkursów.

Poloniści

Niektóre klasy już dzisiaj zmierzyły się z trudnościami ortograficznymi, spróbowały swoich sił, czytając łamańce językowe, a także oglądając ciekawy eksperyment „Koniec języka za przewodnika!” – nie zdradzamy, o co chodziło w eksperymencie, sami zobaczcie.