Centrum Innowacji „Przejście” wyznacza nowe standardy rozwoju bibliotek jako miejsc spotkań nie tylko z książką, lecz również z kulturą multimedialną i nowymi technologiami. Stanowi odpowiedź na wyzwania, które przynosi XXI wiek, w którym dominuje szybki Internet, smartfony, media społecznościowe, gry wideo. Dlatego goszczą w nim nowe technologie takie jak VR, druk 3D, gaming, game development oraz gamifikacja i programowanie.
„Przejście” prowadzi warsztaty przeznaczone dla różnych środowisk i grup wiekowych, uczestniczy w rozwijaniu kompetencji cyfrowych i przeciwdziała e-wykluczeniu, pośredniczy w nabywaniu praktycznych umiejętności korzystania z nowych technologii w sposób kreatywny i przede wszystkim świadomy.
W zbiorach biblioteki czytelnicy znajdą: literaturę z zakresu informatyki, robotyki, IT a także powieści graficzne, komiksy i gry planszowe. Można również skorzystać z elektronicznej bazy książek – Ibuków, e-prasy.
Uczniowie klasy VII b skorzystali z jednej z ofert „Przejścia” i udali się na wystawę obrazów-kadrów stworzonych do filmu „Twój Vincent”. Niemałe zdziwienie wywołała możliwość dosłownego przeniesienia się, wejścia w jeden z obrazów Vincenta van Gogha. A to wszystko za sprawą nowych technologii.
Już niedługo uzdolnieni plastycznie uczniowie naszej szkoły zagoszczą na dłużej w Centrum Innowacji „Przejście”. Jak, gdzie, kiedy? O tym na pewno wszystkich poinformujemy.

Uczniowie VII b z wychowawcą