1 marca chętni uczniowie oddziałów gimnazjalnych wieczór spędzili w Teatrze Polskim. To już kolejne wieczorne wyjście młodzieży do teatru. Tym razem na spektakl, który od 25 lat nie schodzi z afisza – ,,Mayday”.
,,Mayday” uznawane jest za jedną z najlepszych na świecie komedii, a niesłabnąca popularność spektaklu zdaje się tylko potwierdzać tę opinię. Również uczniowie wyszli z teatru zachwyceni spektaklem i grą aktorską. I już chętni do tego, by w Tetrze Komedia obejrzeć kontynuację przygód londyńskiego taksówkarza.
Po spektaklu na uczniów czekała jeszcze miła niespodzianka – spotkanie z odtwórcą głównej roli, panem Michałem Chorosińskim. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z nim o pracy aktora, zapytać o plany, wypowiedzieć się o spektaklu. Mogli również spojrzeć na teatr z drugiej strony: nie z perspektywy siedzącego na widowni widza, ale z perspektywy sceny, konfrontując swoje odczucia z tym, o czym dzień wcześniej mogli usłyszeć od innego aktora, pana Dariusza Bereskiego.
Kolejny wieczór w teatrze – kolejne zdecydowanie udane wyjście.

Marlena Borowska