8 marca przypada Dzień Kobiet. Rok 2018 Sejm ustanowił też Rokiem Praw Kobiet – a to ze względu na fakt, że w tym roku mija sto lat od momentu, kiedy kobietom przyznano prawa wyborcze, czyli uprawnienia do głosowania i kandydowania w wyborach.
Z tej okazji uczniowie klasy 2a oddziałów gimnazjalnych przypominają sylwetki kilku ciekawych postaci kobiecych – niektórych znanych, innych trochę zapomnianych przez historię. Wszystkie panie łączy natomiast jedno – niezwykła biografia.
Postać Jadwigi Andegaweńskiej zna pewnie każdy uczeń, ale czy wiecie, kim była Zofia Stryjeńska, czym zasłynęła Wanda Rutkiewicz, z jakimi niebezpieczeństwami zmagała się Krystyna Skarbek, co ukochała Simona Kossak? Zajrzyjcie do szkolnej Galerii za kratami. Czekają tam na Was fascynujące damy, dziewczyny, dziewuchy.

Klasa 2a oddziałów gimnazjalnych i Marlena Borowska