Pudle i frytki
Pija Lindenbaum (tekst i ilustracje)

opis wydawcy:
Ulisa, Ludek i Katka muszą wyruszyć na otwarte morze, żeby znaleźć dla siebie nowe miejsce. Gdy w końcu dobijają do brzegu, wychodzą im na spotkanie trzy pudle. Czy to miejsce może być ich nowym domem? I czy będą mogli spróbować trochę frytek?
Pija Lindenbaum jest wnikliwą obserwatorką dziecięcych zabaw i dziecięcego sposobu myślenia. Swoje spostrzeżenia potrafi genialnie przelać na papier – powstaje oszczędna w słowach, ale jakże pełna znaczeń opowieść, której równorzędnym głosem są ilustracje. Nic dziwnego, że dzieci odnajdują w jej książkach swój świat!

recenzja bibliotekarki:
Historia, jak to u Pii, prosta i napisana tak, że „czyta się sama”. Ale czy na pewno? Książka nie do przeoczenia! Cudownie wyekstrahowane problemy są proste tylko na pozór. Książka dla dzieci oraz dla dzieci z dorosłymi. To nie jest książka o psach. To historia… o uchodźcach.

Justyna Jarek