9 marca The American Drama Group Europe Theatre Britain na deskach Centrum Kultury Wrocław-Zachód zorganizowala spektakl:”My Sister Syria” Paula Stebbingsa oraz Phila Smitha w języku angielskim oraz arabskim.
Zgodnie z zapowiedzią autorów, przedstawienie barwnie i dosadnie przedstawiło obecny kryzys migracyjny w Europie i jego korzeni na Bliskim Wschodzie. Sztuka skupiała się na stawianiu pytań, bez udzielania odpowiedzi, starając się przybliżyć tematykę szerszemu gronu widowni.
Dla uczniów oddziałów gimnazjalnych lekcja niebywale trudna, ale mądra, refleksyjna i poszerzająca horyzonty, bo poruszająca tematykę globalizmu w w formie łączącej thriller oraz dokument. Zwieńczeniem spektaklu był backstage, podczas którego uczniowie w języku angielskim mogli zadać pytania aktorom o poruszanej w spektaklu problematyce. Mimo poważnego tematu, uczniowie wykrzesali z siebie moc pozytywnych emocji, sami zobaczcie na zdjęciach.

Dominika Folmer z kl.II A