„D.O.M.E.K. Doskonałe okazy małych i efektownych konstrukcji”
Daniel Mizieliński

opis wydawcy:
Pomysłowa i zabawna książka, z której młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak bardzo różne mogą być ludzkie domy i jak fascynującą sztuką jest architektura. Dowcipne, soczyście kolorowe rysunki i zwięzłe, przystępne opisy prezentują 35 niezwykłych domów stworzonych przez najwybitniejszych architektów świata, takie jak dom zasłonka Shigeru Bana, dom winda Rema Koolhaasa, dom żagiel Emilia Ambasza, dom 4×4 Tadao Ando czy domek dla bezdomnych Krzysztofa Wodiczki.
„D.O.M.E.K.” zdobył prestiżowe wyróżnienia: otrzymał nagrodę główną w kategorii graficznej konkursu Książka Roku 2008 Polskiej Sekcji IBBY oraz nagrodę główną w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, w kategorii „Książki dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat”.
Książka wzbudziła zainteresowanie również za granicą: została przetłumaczona na języki niemiecki i włoski.

recenzja bibliotekarki:
Książka może być punktem wyjścia do poszukiwań autentycznych zdjęć opisanych w niej konstrukcji. Buszując w Internecie przekonamy się, że te przedziwne pomysły naprawdę zostały zrealizowane, istnieją w konkretnych miejscach na świecie i jeśli chcemy, można je zobaczyć na własne oczy.

Justyna Jarek