W Jeżynowym Grodzie
Jill Barklem

opis wydawcy:
Zaczynało się właśnie lato. Na dworze drzewa pokryły się już liśćmi, a strumień błyszczał w słońcu…
W Jeżynowym Grodzie rozbrzmiewają radosne popiskiwania i tupot łapek. Małe myszki uwijają się, by przygotować przyjęcie niespodziankę dla Fredzia: piknik nad brzegiem strumienia! Na trawie pysznią się już kandyzowane fiołki, jagodowa legumina, ciasteczka pierwiosnkowe i herbata z liści jeżyn. Tylko gdzie podział się tort urodzinowy…? Mieszkańcy Jeżynowego Grodu po raz pierwszy zdobyli sympatię małych i dużych czytelników ponad trzydzieści lat temu.
Jill Barklem stworzyła ciepły i bezpieczny świat myszek, w najdrobniejszych szczegółach oddając przy tym bogactwo natury. Teraz polscy czytelnicy wreszcie mogą cieszyć się wszystkimi opowiadaniami i oryginalnymi ilustracjami autorki. Na podstawie opowiadań powstał serial animowany, znany w Polsce pod tytułami W Jeżynowym Grodzie i Mysia Dolina.

recenzja bibliotekarki:
Pełne ciepła, idylliczne opowiastki zaspokajające wieczną tęsknotę za Domem i Rodziną Doskonałą. Doskonałe do samodzielnego czytania przed snem. Tekstom towarzyszą przepiękne, obfitujące w szczegóły ilustracje, wykonane przez autorkę. Po tej lekturze nikt z Was nie będzie miał nocnych koszmarów!

Justyna Jarek