16 maja zaproponowaliśmy Wam zabawy i konkursy o tematyce europejskiej. A to w związku z ogłoszonym Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego i projektem szkolnym o tej nazwie.
Mogliście wybrać „Euranki, czyli europejskie kolorowanki”, „Flagowy projekt, czyli malowanie buzi w europejskie flagi” i „Na tapecie, czyli kolaż europejski”. Prace, które powstały, znalazły swoje miejsce w „Galerii za kratami” na wystawie przygotowanej specjalnie na nasze wydarzenie. Warto wiedzieć, że europejskie dziedzictwo kulturowe wpływa na nas, ale też, że dziedzictwo polskie, dolnośląskie i wrocławskie wpływa na mieszkańców Europy.
W konkursie mogły wziąć udział 3-osobowe grupy, które na długich przerwach walczyły o nagrody – niespodzianki. Uczniowie mierzyli się z kodami QR porozwieszanymi na tablicach, drzwiach i słupach, testami o Europie i mitologii, zadaniami w koszulkach przyczepionych do tablic. Liczyły się wiedza, szybkość i współpraca członków grupy.
Gratulujemy uczniom klasy VB – wygrali Arkadiusz Bojęś, Mateusz Cichosz i Maciej Łysiak. Karty podarunkowe do Magnolii przekażemy.

Patrycja Blak i Joanna Kot