Internet. W Internecie. Z Internetu. O Internecie… We współczesnym świecie nie uciekniemy od komputerów, programów, gier, aplikacji, a przede wszystkim od sieci. Dobrze, korzystajmy z technologii. Ale korzystajmy rozsądnie.
Klasa II D (oddział gimnazjalny) przygotowała kampanię społeczną pt. „Bezpiecznik w głowie. Uczeń w sieci”.
Bezpiecznik to podstawowy element zabezpieczający urządzenie, jego fragment lub użytkownika przed określonym czynnikiem zagrażającym. W naszym przypadku bezpiecznikiem jest mózg. Myślenie i przewidywanie skutków działań to nasze zabezpieczenie.
W „Galerii za kratami” pojawiło się kilka haseł i plakatów, które mają skłonić odbiorców – uczniów, ale i osoby dorosłe – do refleksji. Warto pamiętać o pewnych zasadach w sieci.
A zatem poczytajcie:
W sieci nie zobaczę, kto pisze do mnie – wróg czy przyjaciel.
Rozważnie oceniam – z obcym informacji nie wymieniam.
Właściwie postępuję – NIE hejtuję!
Mądra głowa waży słowa!
Tolerancja to otwartość na innego niż ja. WARTO!

Joanna Kot i II D