Ostatnia sobota okazała się bardzo ważna dla dwóch uczennic naszej szkoły, ponieważ w Bibliotece Grafit odbył się finał IV Ogólnopolskiego Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej. Nasze uczennice zaistniały w nim jak mało kto.
Kinga Masłowska z klasy VII b otrzymała nagrodę specjalną Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta. Oprócz albumów o sztuce dotyczących m. in. dorobku profesorów wrocławskiej uczelni plastycznej otrzymała zaproszenie do udziału w zajęciach ze studentami w wybranej przez siebie pracowni ceramicznej lub szklarskiej. Druga z uczennic Hanna Jędrusiak z tej samej klasy otrzymała wyróżnienie.
Te szczególne nagrody cieszą tym bardziej, ponieważ do przeglądu i konkursu przystąpiło około 140 prac uczniów z całej Polski. Do wystawy natomiast zakwalifikowało się 55 prac.
Cieszę się bardzo, że mogłem pracować z tak utalentowanymi osobami.

Maciej Makosch – opiekun artystyczny