Kot Bob i ja.
Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy
James Bowen

opis wydawcy:
Najbardziej poruszająca opowieść ostatnich lat, teraz również na ekranach kin: prawdziwa historia niezwykłego kocura i zagubionego człowieka, który odzyskał dzięki niemu nadzieję na szczęście…
Pewnego chłodnego dnia James Bowen, uliczny muzyk, znalazł bezdomnego rudego kota skulonego na wycieraczce. James był wtedy niemalże na dnie – nie miał pracy i leczył się z uzależnienia od narkotyków. Nic dziwnego, że bał się wziąć odpowiedzialność za inne stworzenie. Zrobił to jednak – i zdobył najwierniejszego przyjaciela, który w zdumiewający sposób odmienił życie swojego pana… a potem poruszył ludzi na całym świecie.
James Bowen jest brytyjskim muzykiem i pisarzem od wielu lat mieszkającym w Londynie. W 2007 roku w tajemniczych okolicznościach znalazł rudego kocura, którego nazwał Bob. Od tamtej pory są nierozłączni…

recenzja bibliotekarki:
Świetna opowieść na długie listopadowe wieczory. Przy tym – prawdziwa! Kto ciekaw, może w dowolnej chwili obejrzeć w Internecie zdjęcia z Londynu, na których znajdzie obu bohaterów książki.
Polecam zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych.

Justyna Jarek