Kontynuując współpracę z doktorantami germanistyki, klasa 3a (oddziały gimnazjalne) wraz z panią Małgorzatą Marczewską, uczestniczyła 24 października w warsztatach z języka niemieckiego na Uniwersytecie Wrocławskim, w Instytucie Germanistyki. Zajęcia prowadzone były przez doktorantów. Główną częścią warsztatów była gra „Va Bank”, w której uczestnicy mogli wykazać się znajomością języka niemieckiego. Gra przebiegała w formie licytacji, która wywołała dużo emocji oraz wzbudziła wśród grających rywalizację.W trakcie warsztatów trzecioklasiści mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych oraz poznania nowych zwrotów i słówek.
Przechadzając się korytarzami gmachu Uniwersytetu, mieliśmy niebywałą przyjemność spotkać osobiście profesora Jana Miodka. Co prawda nie rozmawialiśmy z profesorem, ale dla młodzieży spotkanie słynnego polskiego językoznawcy było dodatkowym, miłym akcentem naszego pobytu na Uniwersytecie.
Warsztaty, przeprowadzone w sposób bardzo ciekawy, były wspaniałą okazją do poszerzenia swojej wiedzy. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że z chęcią przyszliby tam jeszcze raz.

Małgorzata Marczewska