Samorząd Uczniowski ogłosił: „Razem możemy zrobić coś wielkiego, bo to Wy jesteście wielcy”. I stało się.

We wtorek – 20 listopada – obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu byliśmy niebiescy. Niebiescy jak UNICEF. To właśnie na akcje tej organizacji zbieraliśmy pieniądze.
W środę – 21 listopada – świętowaliśmy Dzień Życzliwości. W tym dniu byliśmy żółci. Jak radość lub optymizm.

Co się działo? Samorząd przygotował wystawę. Niebiesko – żółtą. Na niej znalazła się Konwencja o prawach dziecka, informacje o działalności UNICEF-u, mapa i tablice przybliżające miejsca, w których pomaga organizacja oraz biało – żółte plakaty, na których uczniowie mogli wypisać prawa dzieci, złożyć komuś życzenia, pochwalić się znajomością zasad dobrego wychowania. Oprócz tego mieliśmy skrzynkę na listy życzliwości. I… ciasta, przekąski, smakołyki. Te również przygotowywał Samorząd – Zarząd, opiekun SU i pomocnicy. A jeśli dobrze znamy życie, to i pomocnicy pomocników, czyli mamy, babcie, ojcowie, bracia… Wielu ludzi się zaangażowało.

Nie możemy zapomnieć o ŻARŁOCZNYCH 😉 – o tych wszystkich, którzy chcieli kupić smakołyk, chcieli wpłacić pieniądze. To dzięki nim się udało. I dzięki dobrej pamięci rodziców, którzy przygotowali niebieskie lub żółte ubranie, wrzucili do kieszeni złotówki.

Uzbieraliśmy 1467 złotych. To np. około 2240 szczepionek na polio lub tabletki uzdatniające około 420 000 litrów wody.
DZIĘKUJEMY!!!

Mali mogą wiele, zwłaszcza gdy jest ich wielu.

SU i Joanna Kot

PS
W Dniu Życzliwości wybraliście najżyczliwszych nauczycieli. Wasze najczęstsze wskazania to pan Tomasz Kawa, pani Joanna Kot i ksiądz Grzegorz Kożak.
Najżyczliwsze osoby z Waszych klas to:
Maja Olczyk, Bartosz Sroka, Tymoteusz Grad, Kacper Bekalarski, Maria Bujak, Julia Szkotak, Paweł Teodorowski, Maciej Łysiak, Zuzanna Jędrzejewska, Zofia Adamczak, Filip Warachim, Jakub Górski, Mateusz Brzeski, Mateusz Kowalczyk, Przemysław Bogdański, Marek Przybylik, Wojciech Toboła, Jan Brzeziński.