Od lotu białego orła do karpia w wannie i zielonych pomarańczy
W pierwszym semestrze tego roku szkolnego klasa 4a dwukrotnie skorzystała z oferty edukacyjnej Muzeum Pana Tadeusza.
Pierwsza lekcja, na jaką się wybraliśmy, związana była z rocznicą 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W czasie lekcji Lot orła białego uczniowie poznali nie tylko polskie symbole narodowe, trudną drogę Polaków do wolności, poćwiczyli pracę z chronologią i osią czasu, ale również w części warsztatowej wykonywali biało-czerwone kokardy.
Druga lekcja związana była ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Temat lekcji brzmiał: Karp w wannie i zielone pomarańcze, a dotyczył tego, jak do świąt Bożego Narodzenia przygotowywali się rodzice i dziadkowie uczniów w trudnych czasach PRL-u, gdy sklepy świeciły pustkami. Zwieńczeniem lekcji była część warsztatowa, w czasie której uczniowie wykonali ozdoby choinkowe inspirowane czasami PRL-u.
Obie lekcje w pięknych wnętrzach nowoczesnego Muzeum Pana Tadeusza uznać może za udane. Z pewnością w gościnne progi Kamienicy pod Złotym Słońcem jeszcze wrócimy.

Marlena Borowska