W czasie ferii szóstka uczniów z klas 6 i 7 rozpoczęła ciężką pracę nad projektem społecznym. Dlaczego ciężką? Bo trzeba sporo wymyślić, przemyśleć i zrobić.

Nasze zajęcia dotykały tematu wartości. Rozważaliśmy, czym są szacunek, mądrość, życzliwość, odwaga, odpowiedzialność, wolność i uczciwość. Pomocne były książki przekazane przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, w tym „Gorzka czekolada”. Sięgaliśmy po opowiadania w niej zebrane, ale też po materiały dodatkowe, np. bajki filozoficzne, anegdoty.

Nie bylibyśmy CYFROWI, gdyby nie praca na komputerach. Poznawaliśmy programy i aplikacje, które pomagały nam tworzyć projekt społeczny. Były to między innymi Dokumenty Google, Dysk Google, Padlet, Pixlr i Thinglink.

Przed nami dopracowanie prezentacji na temat projektu, przedstawienie go Dyrekcji szkoły, realizacja zadania i nagranie filmu konkursowego.

                                                    Mądrzy Cyfrowi, Samorząd Uczniowski i Joanna Kot

PS Praca w ferie nie była nieprzyjemna. Lubiliśmy nasze rozmowy, pomysły i pyszności, które dawały energię do działania.