Klasa 5 d z niecierpliwością czekała na ten dzień – zajęcia w Stowarzyszeniu Mikrofonia na ul.Grabiszyńskiej.
Prowadzący z pasją: Anna Bujko oraz Marcin Nowotny wprowadzili młodych słuchaczy w tajniki pracy w radiu. Warsztaty skupiały się na omówieniu pracy z mikrofonem, ćwiczeniu dykcji, umiejętności prowadzenia wywiadu oraz pracy zespołowej. Wcieliliśmy się w rolę profesjonalnych dziennikarzy i nagraliśmy audycję radiową.
Pytania, z pozoru proste, dały sposobność do mądrych, zabawnych, a czasem filozoficznych wypowiedzi i dyskusji. Co więcej, tok myślenia oraz sposób wypowiadania się dzieci, przerósł wszelkie oczekiwania i mile zaskoczył prowadzących. Ile ludzi, tyle różnych opinii i punktów widzenia!
Nagrywaliśmy się również przed kamerą, przełamując bariery wstydu. To zadanie sprawiło, że poznaliśmy siebie z zupełnie innej strony. Objawiło się nam też kilka talentów w klasie.
To był bardzo wartościowy i rozwijający czas. Warsztaty pokazały, że edukacja i kształcenie to nie tylko klasa, ławki, książki, testy – istnieją też inne, twórcze, rozwijające pasje, formy wzrastania.

Dziękuję Pani wicedyrektor Małgorzacie Stachowiak za organizację wycieczki, ogrom zaangażowania oraz tak piękne otwieranie drzwi na nowe możliwości dzieciom.

Wychowawca kl. 5 d Dominika Folmer