19 lutego bawiliśmy się filmowo. Samorząd Uczniowski przygotował kilka stoisk, z których mogli skorzystać uczniowie naszej szkoły.

Były stanowiska, na których tworzono filmy techniką poklatkową. Natomiast znawcy muzyki zgadywali, jaka to melodia. Filmowa melodia. Albo śpiewali, co im w duszy gra – nawet jeśli grała im „Kraina Lodu” (na pewno pamiętacie prowadzącą karaoke Kubusię Puchatkę – dobrze mówię, Kubusię, w którą wcieliła się Dorota). Ludzie poszukujący siebie wcielali się w różne role i bawili w reżyserowanie walk. Inni uwierzyli, że stara lampa kolejowa to kamera, wałek malarski i kij od szczotki to mikrofon z filmowego planu, a kawałek deski to klaps – „Scena piąta, ujęcie drugie!” I dobrze. Warto się bawić i poczuć jak dziecko. Odważni przebrali się. Wyglądali fantastycznie. Mamy fotki. Kto zaś chciał, poszedł do kina i obejrzał czarno – białe starocie. Od czegoś historia filmu musiała się zacząć.
Nie zapominajmy o stoiskach ze smakołykami (ciasta, chrupki, popcorn – mieliśmy maszynę do popcornu!). Wasze zakupy przyniosły 918 złotych, które przeznaczymy na realizację projektu MOV(i)E, czyli miasteczko rowerowe.

Dziękujemy za zabawę i wsparcie.

Samorząd Uczniowski i Joanna Kot

PS Za najlepsze przebranie filmowe nagrodę – kartę do Magnolii – otrzymuje Wiktoria Mikołajczak z IIIc (oddział gimnazjalny).