Spośród 144 zespołów z całej Polski na finał programu Młodzi Przedsiębiorczy zaproszono 12 grup, w tym nasz DRIM – TIM.
Dziewczyny – Julka z III D oraz Dorota i Patrycja z 8 A – przez cały rok szkolny pracowały na platformie edukacyjnej, rozwiązywały zadania z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, zakładały firmę. Doceniono ich pracowitość i pomysłowość, a także organizację i zgranie zespołu.
Finał miał miejsce w Katowicach, w siedzibie ING Banku Śląskiego. Wśród wielu ciekawych gości jeden był wyjątkowy. Chodzi o Marcina Ryszkę, niewidomego sportowca, uczestnika dwóch igrzysk paraolimpijskich w Pekinie i Londynie oraz trzykrotnego mistrza świata w pływaniu, zawodnika blind footballu, prezesa fundacji Nie widząc przeszkód. Marcin Ryszka motywował, bawił i uświadamiał, że możliwe jest wszystko.
DRIM – TIM zaprezentował się na scenie świetnie – dziewczyny mówiły potem o stresie, którego doświadczyły, a który był absolutnie niewidoczny. Zebrani zobaczyli swobodę, ożywienie, radość i kreatywność.
Gratuluję!
Część nagrody DRIM – TIM przeznaczył na książki dla biblioteki.

Joanna Kot