Uczniowie klasy VII a pojechali na dwudniową wycieczkę do Krakowa. W pierwszym dniu mieliśmy okazję przypomnieć sobie historię Polski, najpierw zdobywając Kopiec Kościuszki, a następnie zwiedzając Wawel, Katedrę na Wawelu, krypty królewskie. W Bazylice św. Franciszka z Asyżu podziwialiśmy piękne witraże, które zaprojektował i których wykonanie osobiście nadzorował Stanisław Wyspiański. Oczywiście wstąpiliśmy również do najstarszej uczelni w Polsce, czyli Collegium Maius, które pełni dzisiaj przede wszystkim rolę muzeum. Dzień zakończyliśmy zwiedzaniem Podziemi Rynku.
Dzień drugi dedykowany był historii II wojny światowej i losu krakowskiej diaspory żydowskiej. Zaczęliśmy od wizyty w Fabryce Schindlera, a następnie udaliśmy się na Kazimierz, gdzie zwiedziliśmy synagogę Remuh i poznawaliśmy historię wędrując urokliwymi uliczkami. Spacer zakończyliśmy poczęstunkiem w tradycji kuchni żydowskiej: humus, baklava, mezze, herbata po izraelsku oraz domowa lemoniada.

Edyta Zgud-Pawelec

Zdjęcia: Joanna Choroszy, Wojciech Sieńko