Od ubiegłego roku szkolnego uczniowie obecnej klasy 5a powoli oswajają się z lekturą ,,Pana Tadeusza” – stąd między innymi lekcje w Muzeum Pana Tadeusza. W ubiegłym tygodniu uczniowie udali się do muzeum na warsztaty poświęcone animacji poklatkowej. Jak to się ma do epopei, mogliby zapytać co bardziej wnikliwi. Uczniowie poznawali technikę animacji poklatkowej, by potem stworzyć krótką animację poświęconą dwóm początkowym scenom z lektury: odtwarzali powrót panicza do dworku i spotkanie z Zosią. Uczniowie, jak na prawdziwy plan filmowy przystało, pracowali w zespołach, zajmując się konkretnym elementem filmu.
Uczniowie nie tylko poznali tajniki tworzenia animacji poklatkowej, ale i fragmenty eposu. Udało się więc połączyć przyjemne z pożytecznym. Z niecierpliwością czekamy teraz na zmontowany film.

Marlena Borowska