Olimp.com

W listopadzie odbyła się u nas noc w szkole – noc z mitologią w tle. Wyobraziliśmy sobie, że bogowie greccy, gdyby tylko mogli, korzystaliby ze współczesnych technologii. Instagram, Snap, Facebook, YouTube… Boginie i bogowie byliby w niebie, to znaczy na Olimpie. Stąd nazwa całego wydarzenia Olimp.com.
Uczniowie przebierali się, tworzyli tła do zdjęć, robili fotki we współczesnym stylu mediów społecznościowych, przygotowywali materiały potrzebne do wiosennej odsłony projektu Fundamenty Europy. Nasz pomysł na pewno Wam się spodoba – będziemy informować o szczegółach.
Nie mogło zabraknąć boskiego posiłku (patrz pizza) i seansu filmowego. Do wyboru były filmy z mitologią i historią starożytną w tle.
Noc w szkole to zawsze trudne, ale i ciekawe doświadczenie. Uczestnikom się podobało.

Patrycja Blak i Joanna Kot