Królewna i goblin
Marcin George MacDonald

Opis wydawcy:

Królewna i Goblin to opowieść o przygodach ośmioletniej królewny Irenki i Curdiego, syna górnika. Curdie próbuje uchronić królewnę przed porwaniem przez żyjące w podziemiach gobliny, które chciałyby przejąć władzę nad światem ludzi.
Autor, George MacDonald, żyjący w XIX wieku, był mistrzem wielu pisarzy fantasy, między innymi Lewis’a i Tolkiena.
MacDonald, kreując swój baśniowy świat, podejmuje walkę o wartości moralne, które zdają się zapomniane, a które powinny przenikać wszystkie aspekty rzeczywistości. Wybierając metaforę, przypomina też czytelnikowi, aby nie traktował siebie zbyt poważnie.

Kilka słów od bibliotekarki:
Jeśli ktoś sądzi, że książka z XIX wieku musi być przestarzała – myli się ogromnie! Wyobraźnia autora, sposób pisania, wyważone proporcje między akcją a emocjami, urok niedopowiedzianego – to wszystko sprawia, że czytamy dzieło ponadczasowe. Polecam, szczególnie do wspólnego rodzinnego czytania!

Justyna Jarek