Nowe książki o dinozaurach!
czyli:
1. Dinozaury od A do Z
2. Wielka encyklopedia dinozaurów
Opracowania zbiorowe

Opis wydawcy:
„Dinozaury od A do Z” – W obszernej i bogato ilustrowanej przez Dietera Brauna książce znajdziecie opisy większości dotychczas odkrytych dinozaurów.
Dla ułatwienia zostały one opisane w porządku alfabetycznym – od ardonyksa do zuniceratopsa. Przeczytajcie, kiedy i gdzie żyły dinozaury, jak wyglądały, co jadły, jakie osiągały rozmiary i wiele więcej!
Informacje zebrane w książce pochodzą od najlepszych specjalistów z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.
Tę książkę powinien mieć każdy młody miłośnik prehistorycznych gadów!

„Wielka encyklopedia dinozaurów” to przejrzyście ułożona księga, która w przystępny sposób prezentuje wybrane dinozaury. Opisy zawierają zarówno informacje podstawowe, jak i wiele ciekawostek. Dodatkowo każdy z nich opatrzony jest barwną ilustracją, co na pewno spodoba się zwłaszcza młodszym czytelnikom.

Kilka słów od bibliotekarki:
Przynajmniej raz na parę miesięcy pojawia się w naszej bibliotece czytelnik pytający o książki o dinozaurach. Tak to już jest, że w pewnym wieku to temat gorący, budzący ciekawość i nieprzepartą żądzę wiedzy. Dlatego też z prawdziwą przyjemnością pragnę zaprezentować dwie nowości, które zostały zakupione, aby wzbogacić nasz księgozbiór. W każdej z nich zostało zaprezentowane ponad 300 gatunków dinozaurów (trudno uwierzyć, że jest ich aż tyle!). Obie bogato zilustrowane, gatunki ułożone alfabetycznie bądź z indeksem ułatwiającym ich znalezienie. Polecam na zimowe popołudnia i zapraszam czytelników na spotkanie z tymi fascynującymi stworzeniami!

Justyna Jarek