21. lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Chcąc upamiętnić tę okazję i podkreślić wagę języka ojczystego, zorganizowałyśmy szereg działań, w które bardzo chętnie zaangażowali się uczniowie klas 4-8. Jednym z nich był konkurs związany z poprawnością językową i umiejętnością sprawnego posługiwania się polszczyzną. Sprawdziłyśmy uczniów na okoliczność znajomości polskiej frazeologii, ortografii, gramatyki itd. Ponadto starsi uczestnicy pisemnie uzasadniali swoją opinię na temat Króla czy Królowej Języka Polskiego.

Uczniowie konkurowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród klas 4-6 najlepiej z zadaniami poradziły sobie dziewczęta. Tym samym podium wyglądało następująco:
I miejsce – Jagoda Wilkan (4c)
II miejsce – Natalia Paszkowska (6d)
III miejsce – Maja Tomaszewska (6d)

W klasach 7-8 największą aktywnością wykazali się uczniowie 8b, których silna reprezentacja poradziła sobie całkiem nieźle. Niestety nagrodzić mogłyśmy tylko troje najlepszych. I tak oto:
I miejsce – Maciej Łysiak (8b)
II miejsce ex aequo – Barbara Kurek (7d) i Mateusz Kot (7b)

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy wiedzy i dziękujemy za zaangażowanie.

Dzięki uprzejmości Rady Rodziców uczniowie, którzy stanęli na podium, mogą liczyć na nagrody. Są nimi karty podarunkowe do CH Magnolia Park. Za wsparcie Rady Rodziców serdecznie dziękujemy.

Marlena Borowska, Paulina Kondek, Ewa Tomaszewska