Jednym z elementów wpływających na kształtowanie się postaw u dzieci i młodzieży są komunikaty odbierane od rodziców. Należy zatem pamiętać, że słowa mają wielką moc. Czasami potrafią zdziałać wiele dobrego, czasami jednak bardzo ranią. Przekazy odbierane od rodziców, od otoczenia wpływają na kształtowanie się postaw, myśli i przekonań na swój temat.

Aby przybliżyć nieco temat „mocy słowa” zachęcamy Państwa do zapoznania się z artykułem „Raport o dołowaniu. Jak podkopujemy w dzieciach wiarę w siebie i skąd biorą się zalęknieni dorośli”.

Link do artykułu: https://akademiaprzyszlosci.org.pl/raport-o-dolowaniu/?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=+indeks2020&utm_term=Odbiorcy+szeroko&utm_content=rod-2411&fbclid=IwAR3wfF9QhAz-Nfs7dApp2_G0UAkLp0J95qAwBESVm18UTF8wJ6r2kMt2RRw

W artykule przeczytamy:

  • Jaką rolę odgrywa poczucie bycia ważnym.
  • O różnicach między uczeniem się a byciem pouczanym.
  • Do czego może doprowadzić nadopiekuńczość rodziców, dziadków.
  • Jak rozmawiać o porażkach.
  • O zamianie oceniania osiągnięć na proces indywidualizowania.
  • O sile etykietowania.

Zespół ds. pomocy psychologiczno-pedagogicznej