Matylda
Roald Dahl
Ilustracje: Quentin Blake

Opis wydawcy:
To nie będzie kolejna nudna lektura!
Nie ma tu zwykłej szkoły – jest za to dyrektorka, która w wolnym czasie… rzuca uczniami na odległość. Nie ma troskliwych rodziców – tylko mama i tata zajęci oglądaniem telewizji. Ale jest za to prawdziwy geniusz, Matylda, która przeczytała wszystkie książki z biblioteki i wie, jak dać nauczkę niedobrym dorosłym!
Kolejna fantastyczna książka autora Charliego i fabryki czekolady wprowadzi cię w pełen przygód świat Matyldy, bohaterki filmu o tym samym tytule.

Recenzja bibliotekarki:
Roald Dahl pisze genialne książki dla dzieci! Jeśli nie wiecie, co podsunąć dziecku do czytania – zawsze można zaryzykować Dahla. Matylda potwierdza tę regułę. Świetna powieść dla dzieci i ich rodziców. Dahl nie traktuje swych małoletnich czytelników jak niespełna rozumu naiwniaków. Pisze szczerze, prosto z mostu, nie unikając rzeczy, które Wasz nauczyciel skrytykowałby skrzywieniem z niesmakiem ust, czy udawanym „świętym oburzeniem”. Ten autor jest uczciwy, nie wciska kitu w postaci „pedagogicznych morałów” owiniętych stęchłą watą grzecznych słodkich słówek. Co nie znaczy, że Jego książki nie są głęboko moralne. Bo są. I choć znajdziecie tu mnóstwo akcji, przemoc, magię i czary – to przede wszystkim pochwała Dobra i Mądrości. Nie napiszę, czy Matylda kończy się dobrze, czy źle – na pewno przeczytacie to sami, z wypiekami na twarzy!

Justyna Jarek