W maju uczniowie klas 1a, 2a oraz 3b wzięli udział w zajęciach filmowych związanych z hiszpańską animacją ,,Parasolki”. Film opowiada historię dziewczynki, która bardzo boi się deszczu, ale nadchodzi taki dzień, kiedy musi się zmierzyć ze swoim największym lękiem.
W czasie zajęć rozmawialiśmy nie tylko o lęku, jego źródłach i sposobach oswajania strachu, ale przede wszystkim młodzi widzowie mogli dowiedzieć się, jak twórcy opowiadają filmowe historie. W końcu mają do wyboru więcej narzędzi niż pisarz – czarują obrazem, kolorami i  dźwiękiem.  Myślę, że po tych zajęciach uczniowie, oglądając filmy,  częściej będą zadawać sobie pytanie nie tylko o to, co zobaczyli, ale także – jak to zostało opowiedziane.
Cieszę się, że uczniom film bardzo się podobał, ale jeszcze bardziej  cieszę się z możliwości pracy z filmem z młodszymi uczniami naszej szkoły.

Marlena Borowska